Skip to content

January 4, 2012Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Tarnobrzegu

WOŚP w Tarnobrzegu

Już w niedzielę, 8 stycznia, Tarnobrzeg zaleje czerwona moc wośpowych serduszek. Po raz dwudziesty ponad stu wolontariuszy z kolorowymi puszkami wyruszy na ulice miasta, aby zebrać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Wśród wolontariuszy nie zabraknie Prezydenta Norberta Mastalerza, Anny Czaplińskiej – naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu oraz Wojciecha Malickiego – dyrektora Kancelarii Prezydenta.

Niedzielne granie rozpocznie się w samo południe i w samym centrum naszego miasta. Spod pomnika Bartosza Głowackiego wystartuje Kawalkada Pojazdów Wszelakich, która przejedzie większością ulic Tarnobrzega, tak głośno, żeby każdy mieszkaniec usłyszał, co się dzieje jedynego takiego dnia w roku.

Przez cały dzień moc atrakcji czeka na mniejszych i większych orkiestrowiczów, którzy zawitają na tarnobrzeski Rynek.
O godzinie 18:00 na scenie na Placu Bartosza Głowackiego rozpoczną się emocjonujące licytacje, a będzie się o co bić. Do wylicytowania będzie m.in.: gabinet Prezydenta Tarnobrzega (osoba, która go wylicytuje będzie mogła przez jeden dzień poczuć jak to jest być prezydentem naszego miasta), wyjątkowy kalendarz ścienny ze zdjęciami Jeziora Tarnobrzeskiego oraz album o Tarnobrzegu wydany przez Urząd Miasta.

Oczywiście w internecie cały czas trwają licytacje. Wszystkich chętnych zachęcamy do licytowania vouchera na pobyt w Zamku w Baranowie Sandomierskim czy zaproszenia na kolację do Bocianówki. Aukcje można śledzić po adresem http://aukcje.wosp.org.pl/show_user_auctions.php?uid=15868821

Kawalkada Pojazdów Wszelakich i licytacje to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na tych wszystkich, którzy niedzielę spędzą z Orkiestrą. Niezapomniane emocje czekają nas także podczas koncertu. Po godzinie 18-tej wystąpi gwiazda finału – zespół Varius Manx, a o 20-tej tradycyjnie rozbłyśnie magiczne światełko do nieba.

Orkiestra grać będzie nie tylko w niedzielę. Już dzień wcześniej, czyli w sobotę zapraszamy wszystkich chętnych od godziny 8:00 do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu na turniej tenisa ziemnego. Aby zmierzyć się z rywalami, należy wrzucić określoną kwotę do orkiestrowej puszki. O 15:30 na Małej Hali OSiR w Tarnobrzegu rozegrane zostanie  emocjonujące spotkanie pomiędzy przyjaciółmi tarnobrzeskiej Orkiestry, a wolontariuszami w trzech dyscyplinach (piłka koszykowa, siatkowa i nożna halowa).

Zapraszamy w najbliższą niedzielę!

 

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł rozważ możliwość pozostawienia komentarza lub zapisz się do naszego kanału RSS aby otrzymywać najświeższe wiadomości prosto do Twojego klienta.

Zobacz podobne:

Czytaj więcej z kategorii Aktualności

Komentarze zamknięte.