Skip to content

January 11, 2012Lodowisko już otwarte!

Lodowisko już otwarte!

Chociaż zima w tym roku mogła rozczarować w szczególności najmłodszych, to pomimo dodatniej temperatury, we wtorek oddano do użytku pierwsze w Tarnobrzegu sztuczne lodowisko. Powstało ono w ramach programu Biały Orlik.

Lodowisko mieści się przy Szkole Podstawowej nr 9 na osiedlu Dzików. Jest to kolejny obiekt sportowy, który z pewnością zachęci nie tylko dzieci, ale i dorosłych do większej aktywności.

Mamy bogatą infrastrukturę sportową, ale brakowało nam jeszcze sztucznego lodowiska. Już samo otwarcie pokazało, że lodowisko na pewno nie będzie świeciło pustkami, bo i najmłodsi tarnobrzeżanie i ci nieco starsi chętnie zakładają łyżwy – mówi Prezydent Tarnobrzega.

Jak zapowiada Prezydent, Biały Orlik to pierwsze, ale nie ostatnie sztuczne lodowisko w Tarnobrzegu. Jeszcze w tym roku dawny basen odkryty zostanie przebudowany właśnie na sztuczne lodowisko, które będzie zadaszone, z wypożyczalnią łyżew, gastronomią i będzie też większe od Białego Orlika.

Nim jednak powstanie drugie lodowisko, mieszkańcy mogą podszkolić się z jazdy na łyżwach na Białym Orliku, który czynny jest codziennie od godziny 10 do 20, z godzinną przerwą od 14 do 15, na konserwację płyty lodowiska. Niestety na razie ci, co chcą pojeździć muszą sami przynieść łyżwy, ponieważ przy lodowisku nie ma wypożyczalni. Jednak samo korzystanie z lodowiska jest darmowe.

W uroczystym otwarciu lodowiska razem z Norbertem Mastalerzem i jego zastępcą Robertem Niedbałowskim udział wzięły najmłodsze łyżwiarki Jagoda i Kalina. Tuż przed przecięciem wstęgi, w krótkim występie artystycznym zaprezentowały się dziewczyny ze studia FRAM, które po raz pierwszy zatańczyły na lodzie.

Koszt budowy lodowiska to 824 100 złotych, z czego 300 tys. złotych stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Pozostała kwotę samorząd tarnobrzeski dołożył z własnego budżetu. Wykonawcą prac była krakowska firma WM INTERNATIONAL Paweł Doliński.

 

Źródło: UM Tarnobrzeg

httpv://www.youtube.com/watch?v=oSJ-LRlRDPw

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł rozważ możliwość pozostawienia komentarza lub zapisz się do naszego kanału RSS aby otrzymywać najświeższe wiadomości prosto do Twojego klienta.

Zobacz podobne:

Czytaj więcej z kategorii Aktualności

Komentarze zamknięte.